Jdi na obsah Jdi na menu
 


logo

stáhnout mp3 Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic

 

 

 

Bella Swan:

Plným jménem Isabella Marie Swan, se narodila 13. září 1988 ve Forks, ze kterého se spolu s matkou odstěhovala, když jí bylo jen šest měsíců. Když se její matka znovu vdala, Bella se odstěhovala zpátky do Forks ke svému otci, protože její nevlastní otec musí hodně cestovat a její matka byla nešťastná, že nemůže cestovat s ním.

 

Bella je štíhlá, ne svalnatá, má dlouhé a rovné tmavě hnědé vlasy a čokoládové oči. Je extrémně neohrabaná - jak sama říká, hraničí to až s postižením :o) Většině upírů její krev velmi pěkně voní.

 

I jako člověk má zvláštní vlastnost - má velmi soukromou mysl, takže veškeré upírské triky, které se dotýkají mysli, na ni neplatí.

 

 

Charlie Swan

Charlie Swan se narodil roku 1964 ve Forks. Se svou ženou Renee se rozvedl šest měsíců, co se jim narodila dcera - Renee odešla z Forks a vzala Bellu s sebou. Charlie neodešel za nimi, protože ve Forks měl své rodiče, kteří již nebyli schopní se o sebe postarat sami. Nikdy na svou exmanželku úplně nezapomněl. Když byla Bella malá, musela u otce trávit jeden měsíc v roce o prázdninách - když jí bylo 14, řekla, že chce trávit měsíc s otcem jinde než ve Forks.

Renee Dwyer

Renee Higginbotham Dwyer, matka Belly, se narodila ve slunečném Phoenixu v Arizoně roku 1968. Po rozvodu s Charliem se přestěhovala do Riverside v Californii a když bylo Belle 5 let, odstěhovaly se do Phoenixu, kde žily dokud Renee nepoznala okolo roku 2004 Phila Dwyera, kterého si vzala. Vzali se, ale záhy pochopili, že to bude těžké, protože Phil byl pořád na cestách a Renee byla doma ve Phoenixu s Bellou.
Proto se Bella rozhodla odstěhovat se do Forks a Renee mohla začít cestovat spolu s Philem. Spíš než jako dospělý se chová jako dítě, tak to alespoň Bella vidí. Má velmi živelného ducha a žije svůj život naplno.

 

Renee vypadá jako Bella s krátkými vlasy a vrásky od smíchu.

Edward Cullen

Edward Anthony Masen Cullen, narozený 20. června 1901 v Chicagu. V září roku 1918 začala řádit chřipková epidemie a zabila mu jak otce, tak matku a on umíral. Jeho matka před smrtí požádala ošetřujícího lékaře, Carlislea Cullena, aby jejího syna zachránil a on ho přeměnil v upíra.
V letech 1927 - 1931 měl své špatné období a zabíjel lidi - ovšem jenom násilníky a vrahy. Později toho ale nechal a vrátil se zpět k Cullenovým. Rád sbírá auta.

 

Edward je vysoký a hubený, má bronzové vlasy, které nosí neupravené. Původní barva jeho očí byla zelená, ale jako každý abstinující upír má oči zlaté.

 

Jeho zvláštní schopnost je, že umí číst v myslích každého - kromě jednoho člověka :o)

Carlisle Cullen

Se stal upírem někdy po roce 1663 ve věku 23 let. Jeho otec byl pastorem v Londýně a pořádal hony na všechno nelidské - čarodějnice, upíry, vlkodlaky. Když Carlisle dospěl, převzal po otci tuhle práci a nastražil past - když ovšem narazil na upíra, upír místo útěku okamžitě zaútočil - kousl Carlislea a zabil ostatní. Carlisle věděl, že nemůže domů, a byl sebou tak zhnusen, že se snažil zabít se. Nakonec zjistil, že může přežít na zvířecí krvi a sám sobě přísahal, že nikdy nebude lovit lidi. Postupem času se mu podařilo vybudovat si imunitu proti vůni lidské krve a dokonce se stal výborným doktorem.

 

Nějaký čas pobýval s vůdci Volturi, ale Aro, Marcus a Caius se ho marně snažili odradit od jeho "diety" a on odešel.

 

Potom, co přeměnil Edwarda, potkal už podruhé ve svém životě lidskou ženu Esme, která se pokoušela o sebevraždu. Rozhodl se zachránit jí a změnil jí. Zamilovali se do sebe a stali se nerozlučnými. Po čase změnil Rosalii a chtěl, aby byla pro Edwarda tím, co byla Esme pro něj. Ale nestalo se tak a on nakonec změnil i Emmeta, kterého přinesla Rosalie, protože umíral po napadení medvědem.

 

Carlisle je nádherný - říká se o něm, že vypadá spíše jako model než doktor. Většinou může někde zůstat jen tak dlouho, dokud mu oficiálně není 35 - potom vypadá už moc podezřele a musí se odstěhovat.

 

Má schopnost, která je "nadpřirozená" upírovi - obrovský soucit. Také jeho sebeovládání je velmi silné a dokáže přeměnit človeka v upíra bez toho, aby ho zabil.

Esme Cullen

Esme Anne Platt Evenson Cullen se narodila v roce 1895 v Ohiu. V roce 1911 si zlomila nohu, když spadla ze stromu a ošetřoval ji krásný Carlisle Cullen - ten se o měsíc později odstěhoval, ale pro ni to byl velmi silný zážitek. Její otec ji provdal v roce 1917 za jednoho muže v sousedství, který ji bil a její rodiče jí jen poradili, aby mlčela. Když ho odvedli do války, byla šťastná, ale o dva roky později se vrátil a ona krátce potom zjistila, že je těhotná. Utekla pryč a často se stěhovala. Její dítě umřelo v roce 1921 na plicní infekci a ona skočila ze skály v úmyslu se zabít. V nemocnici zrovna pracoval Carlisle, který si ji pamatoval, přeměnil ji a zůstali spolu. Jako fyzicky "nejstarší" z Cullenů zapadla velmi rychle do role matky a manželky. Její vášní je architektura a restaurování.

 

Esme je malá, štíhlá, ale s pěkně plnými tvary a její vlasy mají barvu karamelu.

Alice Cullen

Mary Alice Brandon Cullen se narodila ve státě Mississippi někdy okolo roku 1901. Kvůli jejím vizím se dostala do ústavu a tam se o ní začal zajímat upír, který tam pracoval. Lovec, upír James, se rozhodl Alici zabít jen proto, že jí měl neznámý upír z ústavu v oblibě. Dříve než se k ní však mohl James dostat, upír ji někdy okolo roku 1920 přeměnil - a tak ztratila pro Jamese všechnu přitažlivost. James ale přesto zabil jejího zachránce, takže když se Alice probudila, nepamatovala si nic a nebyl tam nikdo, kdo by jí to připomněl.
Její vize značně posílily, časem jí ukázaly Jaspera a ona ho našla. Zůstali spolu a po dvou letech, s pomocí jejích vizí, našli Carlislea s rodinou a zůstali u nich. Ráda nakupuje.

 

Alice vypadá jako víla - malá, velmi hubená s nádhernými pohyby. Má krátké černé rozježené vlasy.

Jasper Hale

Jasper Whitlock Hale se narodil v Texasu roku 1843 a zúčastnil se Občanské války. Upíří rodina, která ho přeměnila v roce 1863, byla jiná než Cullenovi - lovila lidi. Jasperovi jejich životní styl nevyhovoval a v roce 1943 našel Alici, spolu potom v roce 1950 našli Carlisleovu rodinu.
Má největší potíže s "dietou" Cullenových z celé rodiny. Vyhýbá se lidem, je víc pokoušen než ostatní. Všechno to dělá pro Alici - udělal by pro ní cokoliv na světě a má s ní nejsilnější pouto.
Používá příjmení Hale, protože je tak podobný Rosalii, že je lidé považují za sourozence. Hale bylo Rosaliino příjmení, a tak si ho vzal za svoje.

 

Jasper je svalnatý, ale štíhlý. Jeho vlasy mají blonďatou medovou barvu.

 

Má schopnost manipulovat s "emocemi" lidí okolo sebe - může je vystresovat a nebo naopak uklidnit. Jednodušše přinutí tělo, aby se cítilo dobře nebo špatně.

 Rosalie Hale

Rosalie Lillian Hale se narodila v Rochesteru ve státě New York v roce 1915, se svými rodiči a dvěma mladšími bratry. V Eclipse se podle všeho dozvíme víc o jejím smrtelném životě. Byla Carlislem změněna a přivedena do rodiny v roce 1933. Měla být Edwardovi družkou, ale ti dva k sobě nikdy nepocítili nic jiného, než sourozeneckou lásku. V roce 1935 našla Emmetta, na kterého zaútočil medvěd a umíral. Nesla ho velkou dálku za Carlislem, protože si nebyla jistá, jestli by ho při snaze o přeměnu nezabila. Carlisle Emmetta přeměnil a Rosalie našla svého druha. Říká o sobě, že kdyby si mohla vybrat, nestala by se upírem. Svým způsobem závidí všem lidem jejich život. Navzdory tomu jak vypadá, je mechanický typ - má ráda auta, ale spíš je rozebírá než sbírá.

 

Rosalie je úchvatná, prvoplánově nádherná a nikdo se s ní nemůže měřit. Má dlouhé, blonďaté vlnité vlasy do půli zad.

 Emmett Cullen

Emmett McCarty Cullen se narodil roku 1915 v Tennessee. Jako člověk byl lovit a byl napaden medvědem. Umírajícího ho našla Rosalie a přinesla ho ke Carlisleovi, aby jej zachránil. Svoji záchranu popisuje slovy: "Byl jsem zachráněn Andělem, který mě přinesl Bohu." To, že se z něj stal upír, ho netrápilo. Měl problémy s "dietou", ale i to se časem srovnalo.

 

Už nekolikrát si oficiálně vzal Rosalii. Emmett pro ni udělá cokoliv na světě a protože ona má ráda pozornost, vždycky se jednou za čas vezmou, aby pak nějaký čas žili odděleně od Cullenových jako novomanželé. Má rád soutěžení jakéhokoliv druhu.

 

Emmett je velký, svalnatý jako zápasník, s tmavými vlnitými vlasy.

 

Stejně jako u Rosalie je jeho největší síla právě ve vzhledu spíš než v mysli a to z nich dělá dokonalý pár.

 

Twilight

Režie: Catherine Hardwicke

 

Scénář: Melissa Rosenberg

 

Studio: Summit Entertainment

 

Distribuce CZ a SVK: SPI INTERNATIONAL

 

Oficiální premiéra: 21. listopadu 2008

 

CZ premiéra: 27. listopadu 2008

 

SVK premiéra: 15. ledna 2009

Zařazení: Akční | Horor | Thriller | Romantický

 

Stopáž: 120 minut

OBSAZENÍ

Kristen Stewart - Bella Swan

 

Robert Pattinson - Edward Cullen

 

Taylor Lautner - Jacob Black

 

Peter Facinelli - Dr. Carlisle Cullen

 

Elizabeth Reaser - Esme Cullen

 

Nikki Reed - Rosalie Hale

 

Ashley Greene - Alice Cullen

 

Jackson Rathbone - Jasper Hale

 

Kellan Lutz - Emmett Cullen

 

Billy Burke - Charlie Swan

 

Cam Gigandet - James

 

Edi Gathegi - Laurent

 

Rachelle Lafevre - Victoria

 

Michael Welch - Mike Newton

 

Anna Kendrick - Jessica Stanley

 

Christian Serratos - Angela Weber

 

Sarah Clarke - Renee Dwyer

 

Justin Chon - Eric Yorkie

 

Gil Birmingham - Billy Black

 

Solomon Trimble - Sam Uley

Na stránce Stephenie Meyer se objevil seznam interpretů na oficiálním Twilight soundtracku.

 

1. Muse — Supermassive Black Hole
- píseň hraje během baseballové scény

 

2. Paramore — Decode
- 3.píseň, která hraje během závěrečných titulků

 

3. The Black Ghosts — Full Moon
- píseň hraje, když Bella opouští Phoenix a přijíždí do Forks

 

4. Linkin Park — Leave Out All The Rest
- 2.píseň, která hraje během závěrečných titulků

 

5. MuteMath — Spotlight (Twilight Mix)
- píseň, která hraje, i když Edward přijede společně s Bellou do školy a pokračuje scénami, kdy vypráví o své minulosti

 

6. Perry Farrell — Going All The Way (Into The Twilight)
- 1. první píseň, která hraje, když Bella s Edwardem přijdou na školní ples

 

7. Collective Soul — Tremble For My Beloved
- píseň, která hraje, když Edward zachrání Bellu před Tylerovým náklaďákem

 

8. Paramore — I Caught Myself
- píseň hraje během nakupování šatů Jessicy a Angely v Port Angeles

 

9. Blue Foundation — Eyes On Fire
- píseň hraje, když na začátku Edward záhadně zmizí na týden ze školy

 

10. Rob Pattinson — Never Think
- píseň hraje během večeře Edwarda a Belly v Port Angeles

 

11. Iron & Wine — Flightless Bird, American Mouth
- píseň hraje během tance Edwarda a Belly na školním plese

 

12. Carter Burwell — Bella's Lullaby
- píseň, kterou složil Edward Belle, hraje během jejich společného výletu do stromů a pokračuje scénou, kdy tuto skladbu Edward hraje na piano

 

Bonus tracks

 

1. Rob Pattinson - Let me sign
- píseň hraje, když Edward Belle vysává jed, poté co ji kousl James a Belle se odehrává "život před očima"

 

2. Paramore - Decode - acoustic
- píseň ve filmu nezazněla

 

3. The Royal Philharmonie - La Traviata
- píseň hraje, když přivede Edward Bellu k sobě domů a Cullenovi pro ni vaří jídlo

 

4. The APM Orchestra - Clair de Lune
- píseň hraje, když je Bella u Edwarda v pokoji

 

----------------------------------------------

 

X. Radiohead - 15 steps
- píseň, která začíná na samém konci filmu, když Victoria sleduje z povzdálí Bellu s Edwardem, je to taky 1. píseň v závarečných titulcích, která doprovází nepovedené scény z filmu, které jsou součástí závarečných titulků, bohužel se ale tato píseň nedostala ani na oficiální soundtrack ani do bonus tracks, ale přesto ji sem dávám, protože je skvělá;).

New moon

Režie: Chris Weitz

 

Scénář: Melissa Rosenberg

 

Studio: Summit Entertainment

 

Distribuce CZ a SVK: SPI INTERNATIONAL

 

Oficiální premiéra: 20. listopadu 2009 - ještě se může změnit

 

CZ premiéra: 26. listopadu 2009

 

SVK premiéra: TBA

 

Zařazení: Akční | Horor | Thriller | Romantický

Kristen Stewart - Bella Swan

 

Robert Pattinson - Edward Cullen

 

Taylor Lautner - Jacob Black

 

Peter Facinelli - Dr. Carlisle Cullen

 

Elizabeth Reaser - Esme Cullen

 

Nikki Reed - Rosalie Hale

 

Ashley Greene - Alice Cullen

 

Jackson Rathbone - Jasper Hale

 

Kellan Lutz - Emmett Cullen

 

Billy Burke - Charlie Swan

 

Edi Gathegi - Laurent

 

Rachelle Lefevre - Victoria

 

Michael Sheen - Aro Volturi

 

Jamie Campbell Bower - Caius Volturi

 

Christopher Heyerdahl - Marcus Volturi

 

Dakota Fanning - Jane

 

Cameron Bright - Alec

 

Daniel Cudmore - Felix

 

Charlie Bewley - Demetri

 

Noot Seear - Heidi

 

Chaske Spencer - Sam Uley

 

Alex Meraz - Paul

 

Bronson Pelletier - Jared

 

Kiowa Gordon - Embry Call

 

Tyson Houseman - Quil Ateara

 

Tinsel Korey- Emily Young

 

Michael Welch - Mike Newton

 

Anna Kendrick - Jessica Stanley

 

Christian Serratos - Angela Weber

 

Sarah Clarke - Renee Dwyer

 

Justin Chon - Eric Yorkie

 

Gil Birmingham - Billy Black

 

Graham Greene - Harry Clearwater

 


 

 Eelipse

Režie: David Slade

 

Scénář: Melissa Rosenberg

 

Studio: Summit Entertainment

 

Distribuce CZ a SVK:

 

Oficiální premiéra: 20. června 2010 - ještě se může změnit

 

CZ premiéra: TBA

 

SVK premiéra: TBA

 

Zařazení: Akční | Horor | Thriller | Romantický

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář